Gastroskopia Bielsko-Biała

Jest to badanie pozwalające na diagnostykę schorzeń górnego odcinka przewodu pokarmowego. Badanie przeprowadzone jest przy użyciu giętkiego endoskopu zawierającego tor wizyjny, kanały płuczący i biopsyjny.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pozwala na uzyskanie bezpośredniego obrazu z wnętrza przewodu pokarmowego i pełną ocenę aktualnego stanu błony śluzowej przełyku, wpustu, żołądka, odźwiernika, opuszki dwunastnicy i części pozaopuszkowej.

gastro

Do przeprowadzenia badania konieczna jest zgoda pacjenta i jego współpraca. Bezpośrednio przed badaniem lekarz znieczula gardło odpowiednim sprayem, a w czasie badania, celem złagodzenia nieprzyjemnych objawów występujących w jego trakcie, pacjent skupia się na spokojnym, równym, głębokim oddychaniu.

gastroskopia stomach

W trakcie badania możliwe jest bezbolesne pobranie niewielkich wycinków celem przeprowadzenia ich dokładnej oceny histopatologicznej.

Właściwe przygotowanie pacjenta do badania polega na powstrzymaniu się od jedzenia co najmniej 6 godzin, a także picia i palenia przez 2 godziny przed endoskopią. Natomiast po skończeniu badania wolno jeść, pić, palić po upływie dwóch godzinach.

Oto niektóre objawy, które dzięki wykonaniu gastroskopii można wyjaśnić, ustalić właściwe rozpoznanie i podjąć skuteczne leczenie: