Zakres świadczeń

W prowadzonym przeze mnie gabinecie chirurgicznym mogą Państwo uzyskać poradę lekarską, konsultację, diagnostykę i leczenie w zakresie zarówno chirurgii ogólnej, jak i urazowej. Ponad to zajmuję się także gastrologią, proktologią, a także leczeniem chorób naczyń obwodowych oraz wykonywaniem zabiegów medycyny estetycznej. Kompleksową ofertę mojego gabinetu uzupełniają zabiegi implantacyjne (wszczepiania, wszycia) oraz wydawanie opinii i wykonywanie obdukcji lekarskich, jak również badań diagnostycznych, a w tym anoskopii, rektoskopii i gastroskopii.

Czym jest chirurgia ogólna?

Chirurdzy ogólni wykonują zabiegi operacyjne obejmujące przede wszystkim narządy jamy brzusznej. Lekarze w tym przypadku zajmują się takimi schorzeniami jak: problemy z wyrostkiem robaczkowym, tarczycą, przepukliną, pęcherzykiem żółciowym czy oparzeniami i leczeniem hemoroidów. Do chirurga ogólnego należy udać się również w sytuacji drobnych zabiegów (usuwanie zmian powstających na skórze czy zszycie ran). Do zadań chirurga ogólnego należy cały proces leczenia operacyjnego: od przygotowania przedoperacyjnego, przez przeprowadzenie operacji, do postępowania pooperacyjnego. W zależności od stopnia skomplikowania zabiegu jest od przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. 

Czym charakteryzuje się chirurgia urazowa?

W przeciwieństwie do chirurga ogólnego, do zadań chirurga urazowego należy leczenie urazów układu kostno-stawowego, złamań rąk i nóg oraz dolegliwości bólowych w okolicach kręgosłupa, w tym wad postawy. Lekarz z tą specjalnością dba o prawidłową diagnostykę, a następnie o całkowite wyleczenie osób z uszkodzeniami ciała powstałymi na skutek urazu. Chirurdzy ci zajmują się więc urazami, które powstały w wyniku upadków, pobić lub uszkodzeń ciała wynikających z wypadków komunikacyjnych.