Proktolog Bielsko-Biała

Proktologia jest specjalnością chirurgii zajmującą się chorobami końcowego odcinka przewodu pokarmowego, a więc esicy, odbytnicy, kanału odbytu i odbytu.


W ramach Gabinetu Proktologicznego oferuję profilaktykę, diagnostykę i leczenie takich schorzeń jak: choroba hemoroidalna czyli żylaki odbytu (hemoroidy), stany zapalne, ropnie i przetoki okołoodbytnicze, szczeliny odbytu i świąd odbytu, choroby zapalne odbytnicy (wrzodziejące zapalenie odbytnicy, chorobę Leśniowskiego-Crohna).

W trakcie wizyty mogą Państwo wyjaśnić przyczynę bólu, pieczenia, świądu, krwawień z odbytu, zaburzeń w oddawaniu stolca. Wykonuję badania pozwalające na ustalenie właściwego rozpoznania i podjęcia skutecznego leczenia dolegliwości i chorób końcowego odcinka przewodu pokarmowego.

Do pierwszej wizyty lub wizyty kontrolnej pacjent nie wymaga specjalnego przygotowania, choć zalecanym jest zgłoszenie się po wypróżnieniu. Do wizyty w trakcie której wykonywane będzie badanie diagnostyczne takie jak anoskopia czy rektoskopia, bądź zabieg proktologiczny np. pobranie tkanek do badania histopatologicznego lub zabieg nieoperacyjnego leczenia hemoroidów aparatem Hemoron konieczne jest przygotowanie się pacjenta.

W tym celu pacjent powinien być po wypróżnieniu. Konieczne jest dwukrotne wykonanie wlewki doodbytniczej z gotowego preparatu dostępnego w aptece bez recepty takiego jak RECTANAL lub ENEMA Pierwszy wlew należ wykonać na 5 godzin przed zabiegiem, a drugi 2 godziny przed zabiegiem. W dniach poprzedzających badania lub zabiegi nie jest wymagane stosowanie żadnej specjalnej diety.


enema rectanal
1 2 3