Hemoron

Aparat Hemoron jest w stanie odmienić życie osób, które borykają się z chorobą hemoroidalną. Jest to urządzenie, które służy do wykonywania małoinwazyjnego leczenia guzków krwawniczych. Jest to sposób na to, żeby ich nie usuwać chirurgicznie, za to nadać im ich pierwotne rozmiary. Urządzenie wykorzystuje działanie prądu jednobiegunowego. Niskonapięciowy prąd oddziałuje na naczynia, które doprowadzają krew do splotów hemoroidalnych. Dzięki temu przepływ krwi staje się mniejszy o około 80%, a tym samym hemoroidy wracają do ich pierwotnej wielkości.

Skuteczność metody

Dla pacjentów przede wszystkim istotna jest skuteczność zabiegu. Przeprowadzenie pełnej kuracji, a więc około czterech zabiegów, daje zazwyczaj pozytywny efekt terapeutyczny na okres dwóch lat. Jest to kwestia indywidualna i zależna od konkretnej osoby. W razie takiej konieczności, zabieg można powtórzyć.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Hemoron jest w pełni bezpiecznym zabiegiem. Jest to małoinwazyjna metoda, która pozwala na uzyskanie bardzo dobrych rezultatów. Ryzyko powikłań jest zatem mniejsze, niż w przypadku jednej z metod chirurgicznych, a więc jeżeli jest możliwość jej zastosowania, zdecydowanie warto ją wybrać.

hemoron

Zalety metody:

Wskazania i przeciwwskazania:

Wskazaniem do wykonania zabiegu metodą HEMORON jest choroba hemoroidalna w I, II i III stopniu zaawansowania. W IV stopniu choroby wskazania i możliwości leczenia muszą być ocenione indywidualnie. Uzyskuje się również dobre wyniki leczenia u pacjentów z nawrotowymi guzkami krwawniczymi, a także gdy nie uzyskano pozytywnego efektu po leczeniu innymi sposobami, w tym po leczeniu operacyjnym. Leczenie sposobem HEMORON może w szczególności być rozważane w przypadku tych pacjentów u których istnieją przeciwwskazaniach do leczenia operacyjnego. Metoda HEMORON w tym wypadku, ze względu na jej bezpieczeństwo, minimalne obciążenie i ryzyko dla pacjenta jest idealnym rozwiązaniem.

Przeciwwskazaniem do leczenia tą metodą są:

Przygotowanie do zabiegu

W dniach poprzedzających zabieg nie ma konieczności zmiany przyzwyczajeń żywieniowych i trybu życia. W dniu zabiegu, 6 godzin przed nim możliwy jest ostatni lekki posiłek. Pacjent przygotowuje się w domu przy pomocy wlewki z użyciem gotowych preparatów RECTANAL lub ENEMA. Pierwszą wlewkę wykonuje się około 5 godzin przed planowanym zabiegiem, a drugą 2 godziny przed nim.

Zabieg

Zabieg metodą HEMORON trwa około 20 – 30 minut. Wykonywany jest w ułożeniu lewobocznym pacjenta. Przez kanał odbytu wprowadza się anoskop operacyjny umożliwiający zlokalizowanie żylaka odbytu, a następnie przykłada się u jego podstawy kocówki igieł pozwalające na przeprowadzenie właściwego zabiegu. Ponieważ guzki krwawnicze położone są w tej części jelita gdzie nie ma unerwienia czuciowego zabieg przebiega bezboleśnie. Mężczyźni podczas zabiegu mogą odczuwać parcie na stolec i mocz, kobiety, dodatkowo porównują swoje odczucia do napięcia przedmiesiączkowego.

Postępowanie po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu pacjent jest w pełni sprawny, bez dolegliwości, samodzielnie wraca do swoich zajęć i aktywności zawodowej, nie zmienia dotychczasowego trybu życia. Przez kilka dni może odczuwać niewielki ból, mogą wystąpić śladowe krwawienia. W tym czasie powinien jedynie unikać większych wysiłków fizycznych, głównie tych, które zwiększają działanie tłoczni brzusznej. Pierwszych efektów zabiegu można spodziewać się po kilku dniach, a dalsza poprawa następuje w kolejnych tygodniach. Najlepsze wyniki i większą trwałość leczenia uzyskuje się po wykonaniu 2-3 zabiegów w odstępie 4-6 tygodni.


W przypadku nawrotu dolegliwości możliwe jest powtórne wykonanie zabiegu. Skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu z użyciem aparatu HEMORON we wszystkich doniesieniach jest oceniana jako wysoka.