Leczenie hemoroidów

W moim gabinecie prowadzę również leczenie hemoroidów. Najpierw stawiam diagnozę, a następnie przechodzę do kompleksowego leczenia, korzystając przy tym z nowoczesnego sprzętu, który posiadam. Problem z guzkami krwawniczymi jest bardzo szeroki i dotyka niemal co drugą osobę w naszym kraju. Nie jest to zatem wstydliwy problem i warto wybrać się z nim do chirurga. Lekarz oceni skalę choroby i rodzaj postępowania. To ważne, aby zdecydować się na wizytę u specjalisty jak najszybciej, ponieważ nieleczone hemoroidy mogą nieść ze sobą przykre konsekwencje, których lepiej jest unikać. Do każdego ze swoich pacjentów podchodzę w sposób indywidualny, oferując spersonalizowany plan leczenia. Może on obejmować m.in. Hemoron.

Jak rozpoznać chorobę hemoroidalną?

Objawy towarzyszące chorobie hemoroidalnej są bardzo charakterystyczne. W znacznym stopniu obniżają komfort życia, a więc nie warto ich lekceważyć. Im szybciej pacjent wdroży odpowiednie leczenie, tym zwiększy swoje szanse na pełny powrót do zdrowia. Objawy, które tworzą hemoroidom to:

 

W szczególności nie należy bagatelizować świeżej krwi w stolcu, ponieważ jest to sygnał alarmowy. Może to być objaw nie tylko choroby hemoroidalnej, ale również nowotworu jelita grubego.

Czym są hemoroidy?

Hemoroidy to żylaki odbytu. Umiejscowione są podśluzówkowo w końcowym odcinku odbytnicy i kanale odbytu. Wszyscy ludzie posiadają hemoroidy, ponieważ stanowią one integralną część każdego organizmu. To ukrwione struktury, których zadaniem jest uszczelnianie odbytu oraz kontrolowanie wydalania. Przez większość życia człowieka działają w sposób prawidłowy, jednak w momencie zbyt dużego ukrwienia, które nie może zostać odpowiednio wydalone, pojawia się stan chorobowy. W takiej sytuacji każda wizyta w toalecie może być prawdziwym utrapieniem.

 

Jak leczyć hemoroidy?

Leczenie hemoroidów to złożony proces, który zależy od stopnia zaawansowania choroby. W przeciwdziałaniu powstawaniu żylaków odbytu ważne jest zapobieganie zaparciom oraz prawidłowy proces wypróżniania, na który wpływ ma odpowiednia dieta (przede wszystkim wysokobłonnikowa), a także prowadzenie aktywnego trybu życia. Na tę chorobę dużo mniej narażona będzie osoba dbająca o regularną aktywność fizyczną, w zestawieniu z osobą prowadzącą siedzący tryb pracy. Aktywność fizyczna nie tylko wpływa na powstawanie żylaków, ale również wspomaga proces leczenia powstałych już zmian. W leczeniu hemoroidów ważne jest także leczenie miejscowe polegające na zastosowaniu dostępnych w aptece środków oraz preparatów przeciwzapalnych i znieczulających, które wpływają na zmniejszenie obrzęku oraz złagodzenie objawów choroby żylnej. W przypadku braku poprawy stanu zdrowia pacjenta zastosowanie znajdują proste i małoinwazyjne zabiegi chirurgiczne lub nawet leczenie operacyjne.

 

W prowadzonym przeze mnie gabinecie proponuję Państwu również leczenie hemoroidów za pomocą niebolesnej i małoinwazyjnej metody z użyciem aparatu Hemoron. Istota tej metody polega na działaniu jednobiegunowego, niskonapięciowego prądu na tętnice doprowadzające krew do hemoroidów. Takie postępowanie pozwala na zmniejszenie przepływu krwi w tych tętnicach o 80%, a tym samym powrót hemoroidów do pierwotnej wielkości i zachowanie ich funkcji „uszczelniania” odbytu.