Jak można leczyć hemoroidy?

Jak można leczyć hemoroidy?

Hemoroidy to nazwa potoczna choroby hemoroidalnej naczyń żylnych znajdujących się w odbytnicy i odbycie człowieka. Osoby chorujące na hemoroidy, które zwane są również żylakami odbytu, odczuwają dyskomfort powodowany swędzeniem, pieczeniem, krwawieniami, bólem, uczuciem niepełnego wypróżnienia, a w kolejnym stadium choroby – przesunięciem naczyń żylnych na zewnątrz odbytu.

Szacuje się, że choroba hemoroidalna dotyczy ok. 50% osób dorosłych, a jej objawy mogą nasilać się wraz z wiekiem. Dolegliwości związane z chorobą pojawiają się również u kobiet w ciąży oraz osób obciążonych genetycznie.

Najskuteczniejsze metody leczenia hemoroidów

Początkowe stadia rozwoju choroby objawiające się swędzeniem, pieczeniem, krwawieniami lub bólem leczone są za pomocą leczenia farmakologicznego z wykorzystaniem antybiotyków lub sterydów pozwalające na pozbycie się dyskomfortu. Lekarz może przepisać choremu leki zmiękczające stolec i ułatwiające wypróżnianie, a także przeciwbólowe i przeciwzapalne. Pomocna może okazać się również zmiana stylu życia oraz wizyta u dietetyka, który pomoże w opracowaniu diety bogatej w błonnik.

Zabiegowe leczenie choroby hemoroidalnej

W przypadku osób, które dotknięte są chorobą hemoroidalną w zaawansowanym stadium, lekarz może skierować pacjenta do specjalisty przeprowadzającego zabiegi lecznicze hemoroidów.

Leczenie hemoroidów w późniejszym stadium choroby może wymagać przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego lub leczenia operacyjnego pacjenta. Najpopularniejsze metody leczenia opierają się na ograniczeniu dopływu krwi do naczyń, a następnie ich skurczeniu lub też samoczynnym obumarciu, a w późniejszym czasie usunięciu. Do jednej ze wspomnianych metod należy gumkowanie lub paskowanie, powodujące martwicę naczyń żylnych, a następnie ich odpadnięcie.

Najlepsze gabinety chirurgiczne oferują swoim pacjentom leczenie hemoroidów przy użyciu nowoczesnego aparatu HEMORON. Jest to całkowicie bezpieczna i bezbolesna metoda, która nie wymaga znieczulenia i hospitalizacji chorego. Leczenie choroby hemoroidalnej aparatem HEMORON pozwala na zmniejszenie wielkości żylaków odbytu dzięki działaniu prądu jednobiegunowego, który powoduje skurczenie naczyń i ograniczenie przepływu krwi nawet o 80%. Metoda ta może być stosowana w różnych stadiach choroby hemoroidalnej, a przeprowadzenie zabiegu umożliwia szybki powrót do normalnej aktywności. Co istotne, leczenie przy pomocy aparatu HEMORON nie powoduje blizn, zwężenia kanału odbytu lub uszkodzenia mięśnia zwieracza.

Na czym polega nieoperacyjne leczenie żylaków odbytu? Przeczytaj na naszym blogu

Wróć do bloga

Partnerzy

Medycyna praktyczna Mentax Novartis Olympus Polpharma Aqualyx MedTube

Gdzie nas jeszcze znajdziesz?